CZ

Právní předpisy
podmínky a nařízení

Vše, co potřebujete vědět

Zákonné právní předpisy a nařízení jsou významnými součástmi evropské a tím také české energetiky. Tyto požadavky mají aktivně přispět k vyšším energetickým standardům. Výrobní podniky musí vyrábět takové výrobky, aby byly energeticky účinnější a šetrné pro životní prostředí.

Aktuálně platné energetické předpisy, jako jsou Nařízení o úsporách energie (ENEV) nebo Směrnice o ekodesignu (ErP), mají přispívat k tomu, aby vznikaly takové stavby či projekty, které nebudou zatěžovat životní prostředí a budou tak přispívat k lepší budoucnosti ve spotřebě energie.

Těmito rámcovými zákonnými podmínkami se musejí řídit rovněž investoři. Se všemi novými normami se zvyšují také energetické standardy zejména pro příští novostavby. Jako doplněk vám právě při těchto projektech mohou finančně pomoct dotační programy. Při koupi nového vytápěcího zařízení se každopádně vyplatí využít státní dotace.

Přehled rámcových
podmínek a nařízení

V našem dynamickém odvětví se zákony a normy neustále mění. O to důležitější je, být informován o aktuální situaci. Poskytneme vám přehled nejdůležitějších informací z této oblasti.

Směrnice
o ekodesignu ErP

Ledničky, myčky nádobí, pračky, pečící trouby – všechno to začalo s bílým zbožím v 90. letech. Postupně získaly evropský štítek energetické náročnosti (ErP) i jiné produkty spojené se spotřebou energie jako televizory, svítidla a od září 2014 i samotné vysavače. ErP přitom znamená „Energy related Products“, česky energeticky významné výrobky.

Více informací k směrnici o ekodesignu