CZ

UŽITEČNÉ RADY
PŘI VÝBĚRU NOVÉHO VYTÁPĚNÍ.

Příjemné a spolehlivé teplo je důležité pro náš pocit pohody. Na této stránce vám chceme krátce představit nejdůležitější druhy vytápění.

Množství různých moderních technologií vytápění může být na první pohled matoucí. Pro vaše individuální přání a potřeby má WOLF tu správnou technologii. Rádi vás seznámíme s možnostmi, které jsou vám k dispozici pro váš byt, váš dům či vaši novostavbu.

JAKÝ VYTÁPĚCÍ SYSTÉM
SE KE MNĚ HODÍ?

Vytápění plynem s kondenzační technologií je v Česku nejrozšířenějším druhem vytápění. Díky vysoce účinnému využití energie je tato vyspělá technika hospodárná a šetrná k životnímu prostředí. Se zkapalněným plynem lze tuto technologii vytápění použít i tam, kde není možné připojení na zemní plyn.

Čím dál oblíbenější jsou vytápěcí systémy, které pracují s obnovitelnými druhy energie. Solární zařízení využívají energii Slunce a tepelná čerpadla využívají teplo ze země, z vody nebo ze vzduchu. Ani za sluneční energii ani za teplo z okolního prostředí vám nikdo nevystaví účet. Přitom ještě šetříte vzácné neobnovitelné zdroje a nevypouštíte splodiny do ovzduší. Tady ale potřebujete v každém případě vhodný zásobník vody pro vytápění nebo ohřívač vody, který vaši energii získanou z prostředí akumuluje, když například právě nesvítí slunce.

Druhy vytápění
detailně

Poradenství považujeme u nás ve společnosti WOLF za velmi důležité. To nejdůležitější ke každému druhu vytápění jsme pro vás shrnuli na našich poradenských stránkách.

Gasflamme

PORADCE PRO
PLYNOVÉ VYTÁPĚNÍ

Jaké jsou výhody plynového vytápění a na co je třeba dát si pozor při jeho výběru? Zde najdete ty nejdůležitější informace.

Zjistit více

PORADCE PRO
TEPELNÁ ČERPADLA

Vedle solárních zařízení jsou tepelná čerpadla v oblasti moderních technologií šetřících životní prostředí nejdůležitějšími výrobci energie. Tepelná čerpadla získávají svou energii z tepla obsaženého ve vzduchu, ve vodě nebo v zemi. Tady zjistíte, jaké jsou mezi nimi rozdíly a na co musíte dát pozor ještě před jejich pořízením.

Zjistit více

Sonne am Horizont

PORADCE PRO
SOLÁRNÍ SYSTÉMY

Klasika mezi technologiemi šetrnými k životnímu prostředí se těší už i u nás velké oblibě. Jak můžete využít solární panel pro ohřev vody a pro vytápění a na co si přitom dát pozor, zjistíte tady.

Zjistit více

PORADCE PRO
ZÁSOBNÍKY VODY

Většina druhů vytápění se kombinuje se zásobníkem vody. Především pokud vytápíte solarem, tepelným čerpadlem nebo biomasou, měli byste vědět, co je u zásobníků vody důležité.

Zjistit více

ZDRAVÉ VNITŘNÍ KLIMA
POTŘEBUJE NEJEN TEPELNÝ ZDROJ

Kromě vhodného vytápěcího systému hrají rozhodující roli pro perfektní vnitřní klima také témata větrání a SmartHome.

SMARTHOME

Udělejte vaši domácnost chytřejší a vaše vytápění efektivnější.

S technologií SmartHome můžete ovládat váš vytápěcí systém pohodlně z pohovky, z kanceláře nebo třeba z dovolené.

Zjistit více

DOBRÉ VNITŘNÍ KLIMA

Pokud je pro vás důležité cítit se dobře.

U techniky v bytě či domě byste měli myslet nejen na dobré vytápění. Řekneme vám, jak si můžete zajistit perfektní vnitřní klima.

Zjistit více

VĚTRACÍ SYSTÉMY

Pro zdraví, kondici a vyšší kvalitu života.

Přečtěte si, jak může vhodné větrání zlepšit vaši kvalitu života a na co je třeba dát pozor při vestavbě či přestavbě.

Zjistit více