CZ

Aréna Nationala

Bukurešť, Rumunsko

Arena Nationala v Bukurešti byla vybudována v létech 2008 až 2011 na místě zbouraného národního stadionu Lia-Manoliu. Jedná se o stadion UEFA 4. kategorie, což je nejvyšší klasifikace udělovaná Evropským fotbalovým svazem. K jeho technickému vybavení patří, mimo jiné, skládací střecha podle vzoru arény Commerzbank-Arena ve Frankfurtu. Tvoří ji světlo propustná membrána o ploše 9 000 m², kterou je možno během 15 minut otevřít nebo zavřít. Při výběru klimatizačních jednotek se architekti rozhodli pro klimatizační systém tvořený 9 klimatizačními jednotkami WOLF.

Využívá se devět klimatizačních jednotek o velikosti 43 až 450, které zvládnou průtok vzduchu až 155 000 m³ za hodinu. Technickou zvláštností klimatizačních jednotek WOLF je chladicí technika (200 kW) integrovaná ve čtyřech klimatizačních jednotkách a energeticky úsporné křížové výměníky tepla pro rekuperaci tepla, které jsou téměř ve všech jednotkách.

PGE Narodowy Nationalstadion

Stadien & Arenen

Wo sportliche Höchstleistungen erzielt werden, da sind auch WOLF Heiz-, Klima- und Lüftungssysteme mit ihren Bestwerten gefragt.

Mehr erfahren

Podobné úspěšné projekty

  • O2 World

    Ein hochmodernes WOLF Klimasystem sorgt in der modernsten Arena Deutschlands für das Raumklima.

    Jetzt entdecken

  • Nationalstadion Warschau

    Ein WOLF Klimasystem mit Klimageräten der Baureihe KG-Top sorgt im Stadion für gute Luft.

    Jetzt entdecken