CZ

Kreml

Moskva, Rusko

WOLF klimatizuje Kreml, přesněji řečeno Velký kremelský palác postavený v roce 1961, součást dnešní vládní budovy na Rudém náměstí. Dříve byl využíván pro oficiální recepce komunistické strany tehdejšího Sovětského svazu. Dnes se v tomto paláci konají především kulturní představení jako balet, opera a koncerty slavných umělců. Kremelský palác se skládá z více než 800 sálů přičemž podstatná část interiéru zaujímá hlavní hala, která má kapacitu 6 000 osob, s pódiem o rozloze 450 m² v horním patře. Nad koncertní halou se také nachází slavnostní síň, kde se může zdržovat současně až 4 500 osob. Sklepní prostory paláce, kde jsou umístěny šatny a provozní zázemí, se rozprostírají na několika podlažích o celkové výšce 16 metrů. Klimatizační technika WOLF zajišťuje co možná nejlepší kvalitu vzduchu v celém objektu.

Nově upravená klimatizační technologie sestává z 92 částí jednotek, od typu KG 40 až po KG 1000, které jsou sestaveny ve čtyřech kombinacích jednotek o průtoku vzduchu 110 000 m³/ h. Každé z těchto klimatizačních zařízení má dva ohřívače, stejně jako chladiče, pračky a částí pro směšovaný a odpadní vzduch. Klimatizační jednotky Wolf mají průtok 1,6 milionu metrů krychlových za hodinu. Vzhledem k tomu, že objem budov Kremelského paláce je kolem 250 000 metrů krychlových, opotřebený vzduch se vymění a nahradí šestkrát za hodinu. Není divu, že při takových dimenzích bylo potřeba zajistit odpovídající počet dopravních vozidel. Náklad s jednotkami projel přibližně 2 000 kilometrů dlouhou cestou z Mainburgu až do Moskvy na 35 návěsech tahačů.

Podobné úspěšné projekty

  • Flughafen Domodedovo

    Klimalüftungsanlagen von Wolf für den größten Flughafen Russlands. 50 moderne Klimageräte sorgen für ein gleichmäßiges Raumklima.

    Jetzt entdecken

  • Nationalstadion Warschau

    Ein Wolf Klimasystem mit Klimageräten der Baureihe KG-Top sorgt im Stadion für gute Luft.

    Jetzt entdecken