CZ

Tour First

Courbevoie, Francie

Tour First je mrakodrap s celkem 52 patry v administrativní čtvrti La Défense na pařížském předměstí Courbevoie. S výškou 225 metrů je od roku 2011 nejvyšší budovou ve Francii a patří ke dvaceti nejvyšším budovám v Evropě. Věže byla postavena již v roce 1974, kdy její výška činila 159 metrů. V letech 2007 až 2011 byla kompletně renovována, přičemž byl změněn vnější vzhled a výrazně upravena výška na dnešních 225 metrů.

Cílem rozsáhlé rekonstrukce výškové budovy bylo kromě realizace atraktivního architektonického konceptu také zvětšení kancelářských ploch, přizpůsobení budovy zákonným a technickým normám a také snížení provozních nákladů. Proto byla navržena četná opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti a rovněž k efektivnějšímu využití energie. Součástí konceptu je 16 klimatizačních jednotek WOLF ve velikostech 63 až 450. Jednotky mají křížové deskové výměníky tepla pro rekuperaci tepla s účinností až do 61 %. Energetická renovace se vyplatila, což dokazuje certifikace HQE „La Tour First“. Tato výšková administrativní budova byla v roce 2011 největším projektem ve Francii, který obdržel francouzský certifikát o udržitelném vlivu na životní prostředí.

Bürogebäude

Bürogebäude

Am Arbeitsplatz ist Konzentration wichtig und das Arbeitsklima muss stimmen – WOLF Heiz-, Klima- und Lüftungssysteme sorgen für optimales Raumklima.

Mehr erfahren

Podobné úspěšné projekty

  • ADNEC

    Eines der modernsten Messezentren der Welt – ausgestattet mit einer hocheffektiven Solaranlage von WOLF.

    Jetzt entdecken