CZ

Werner und& Mertz GmbH

Mainz, Německo

Od roku 2010 je nové ústředí firmy Werner und& Mertz výrazným orientačním bodem aleje Rheinallee v Mainzu. Budova s nápadnými větrnými turbínami na střeše odpovídá nejpřísnějším mezinárodním kritériím pro trvale udržitelné a ekologické stavby. V roce 2012 za ni obdržela firma Werner und& Mertz nejnáročnější certifikaci trvalé udržitelnosti pro budovy „LEED Platinum“. Novostavba je tak jedinou průmyslovou správní budovou v Německu, která vlastní toto osvědčení nejvyššího stupně. WOLF je součástí „udržitelné budovy 2012“. Nejmodernější technická zařízení budovy zajišťují, že administrativní budova o ploše 6 000 m² vyrobí dokonce více energie, než kolik jí sama spotřebuje. Dvě klimatizační jednotky Wolf KG-Top 320 a 96 přispívají k tomu, že se stavba stala „domem s plusovou energií“.

Kompletní klimatizační zařízení instalované na střeše budovy (včetně systému pro rekuperaci tepla s křížovým deskovým výměníkem tepla KGX-D) s jmenovitým výkonem přiváděného vzduchu 22 000 m³/h zajišťuje ve všech prostorech budovy v závislosti na chladicí zátěži 0,7 až 1,2násobnou výměnu vzduchu (asi 30 m³/h venkovního vzduchu na osobu). Přiváděný vzduch je distribuován do jednotlivých prostor ze stropu štěrbinovými vyústky. V teplejších ročních obdobích klimatizační zařízení zajišťuje noční chlazení chladnějším venkovním vzduchem.

Bürogebäude

Bürogebäude

Am Arbeitsplatz ist Konzentration wichtig und das Arbeitsklima muss stimmen – WOLF Heiz-, Klima- und Lüftungssysteme sorgen für optimales Raumklima.

Mehr erfahren

Podobné úspěšné projekty

  • Allianz Arena

    Durch das moderne Klimasystem von WOLF werden jährlich über 3.200 Tonnen CO2 in der Allianz Arena eingespart.

    Jetzt entdecken