CZ

Zemská klinika v Amstetten

Amstetten, Rakousko

Zemská klinika v Amstetten se může právem odkazovat na svou dlouholetou tradici. Již více než před 100 lety byli pacientky a pacienti v Amstettenu léčeni a ošetřováni v lékařské či ošetřovatelské péči. Stavba nemocnice byla zahájena již v roce 1902. V současné době klinika zaměstnává přibližně 1 060 pracovníků, kteří každý rok v osmi odděleních a čtyřech ústavech poskytují péči více než 23 000 hospitalizovaným a přes 206 000 ambulantním pacientům. Zemská klinika v Amstettenu má asi 344 lůžek. V roce 2012 byla klinika Mostviertel Amstetten rozsáhle renovována. Pozornost se na jedné straně zaměřila na zvyšování energetické účinnosti, ale také na co možná nejlepší podmínky pobytu pacientů, zdravotnického personálu a návštěvníků. Zejména v lůžkové části pacientů měla vzniknout „atmosféra obývacího pokoje“.

U všech technických zařízení budovy – zejména větracích a klimatizačních zařízení – byla věnována velká pozornost dodržování hygienických požadavků. Z tohoto důvodu byly použity jednotky WOLF KG TOP v hygienickém provedení, v hojné míře instalované v nemocnicích. Jako rekuperační jednotky byly vybrány převážně vysoce výkonné systémy se společným hydraulickým okruhem s adiabatickým chlazením, při kterých se dosahuje stupeň rekuperace tepla až do 80 % při úplném oddělení přiváděného a odváděného vzduchu.

Podobné úspěšné projekty

  • Flughafen Domodedovo

    Klimalüftungsanlagen von Wolf für den größten Flughafen Russlands. 50 moderne Klimageräte sorgen für ein gleichmäßiges Raumklima.

    Jetzt entdecken

  • Schlosshotel Lerbach

    Klima- und umweltfreundliche Wärme und Strom aus einem Wolf-Blockheizkraftwerk.

    Jetzt entdecken