CZ

Podlahové vytápění
gabotherm®

Podlahové a stěnové vytápění s trubkami gabotherm® je systém, který splňuje nejnáročnější kritéria a jeho výhody ocení architekt, montážník i uživatel. Chrání zdraví, rovnoměrně prohřívá místnost a dokáže snížit provozní náklady na vytápění až o 30%. Trubky z polybutenu jsou vysoce odolné vůči usazování vodního kamene a ostatních nečistot.
Ukázka podlahového vytápění

Výhody, které mluví samy za sebe:

  • sálavý systém podlahového vytápění je komfortní a má příznivé účinky na zdraví díky rovnoměrnému rozložení teploty v místnosti
  • podlahové vytápění nevíří vzduch ani prach, což ocení rodiny s dětmi, ale i alergici
  • nevysušuje se vzduch a v místnosti se udržuje stabilní přiměřená vlhkost vzduchu
  • k úspoře nákladů na vytápění dochází díky tomu, že i při nižší teplotě vzduchu je zachována teplotní pohoda, cítíte se příjemně a teplo se sáláním z velké plochy rovnoměrně šíří do celého prostoru
  • snadno a rychle jej lze regulovat, nevyžaduje žádnou údržbu
  • ideální řešení v kombinaci s kondenzačním kotlem či tepelným čerpadlem.

Typy systémů podlahového vytápění

MOKRÝ SYSTÉM - gabotherm® 1.2.3.

Špičkový propracovaný systém, který se přizpůsobí jakémukoliv prostoru. Představuje ideální řešení pro alergiky či rodiny s malými dětmi - nevíří se prach a vytváří teplo od nohou. Vedle vynikajících užitných vlastností umožňuje také jednoduchou a rychlou montáž. Je určen k zalití cementovými nebo anhydritovými potěry (tzv. "Mokrý systém").

MOKRÝ SYSTÉM - gabotherm® TAC

Technicky méně dokonalý systém kotvení trubek, který pro jejich uchycení používá speciální kotvící spony. Spony se háčky zachytí za fólii nalepenou na polystyrenovém pásu. Montáž systému je delší a náročnější oproti systému 1.2.3. Je určen k zalití cementovým nebo anhydritovým potěrem (tzv. "Mokrý systém").

SUCHÝ SYSTÉM - gabotherm® KB12

Používá se jako tzv. "Suchý systém". Je vhodný na nízkou podlahovou skladbu, která se vyskytuje např. ve starých budovách nebo při rekonstrukcích. Dá se využít také v prostorách, kde není povolené zatížení betonovém potěrem. Systém umožňuje přímé pokládání dlažby na desku podlahového vytápění (bez vložené fermacelové desky).

DOKUMENTY KE STAŽENÍ