CZ

Stropní chlazení.
gabotherm®

Plošné chlazení stropem dokáže zajistit tepelnou pohodu v horkých letních dnech, bez potřeby použití klimatizace. Plošné chlazení odbourává tepelnou zátěž nejpřirozenějším způsobem - sáláním. Chladicí voda proudí ve stropě či ve stěnách v zabudované polybutenové trubce gabotherm® Hetta. Ochlazování na rozdíl od klasické klimatizace probíhá jemným sáláním mezi chladící plochou a všemi teplejšími plochami v místnosti, včetně člověka. Teplota stropu či stěny by neměla klesnout pod hranici 15-19 ° C, což je hranice rosného bodu, aby nenastala nežádoucí kondenzace.

VÝHODY, KTERÉ HOVOŘÍ SAMY ZA SEBE:

Komfort, pohoda a design

  • eliminuje se nežádoucí proudění vzduchu, systém je bezprašný a pracuje nehlučně
  • instalace stropního / stěnového chlazení nenarušuje design místnosti
  • systém je vhodný do každé místnosti, kde není zvýšená vlhkost (např. koupelna, či bazén)

Zdravotní nezávadnost

  • minimalizace vlhkosti stěn, odstranění plísní a mikroorganismů; mimořádně se sníží riziko vzniku alergií v obytných prostorách.

Úsporný provoz

  • sálání v stropním chlazení způsobuje, že už vyšší teplota (cca. 26 ° C) je pociťována jako příjemná; úspora vůči klasické klimatizaci je výrazná

Vhodné řešení pro celoroční provoz

  • systém nainstalovaných trubek umožňuje celoroční provoz, v letních měsících se využívá na chlazení (zdrojem chladu může být např. splitové tepelné čerpadlo); v zimě se využívá k vytápění a v systému obíhá topná voda)
  • možnost použít jakýkoliv nízkoteplotní zdroj tepla (tepelné čerpadlo, kondenzační kotel)

Jednoduché ovládání a montáž

  • vysoká variabilita regulace, rychlá reakce na regulační zásah
  • provoz bez údržby; po správné instalaci, vytemperování stěn a dokonalém odvzdušnění soustavy není zapotřebí již žádný další zásah po celou dobu provozu
  • jednoduchá montáž a instalace

TYPY STROPNÍHO CHLAZENÍ

MOKRÝ STROPNÍ SYSTÉM - gabotherm® WR 8

Systém WR 8 je tzv. "Mokrý" systém. Polybutenová trubka gabotherm® s malým průměrem 8 mm umožňuje rychlou regulační odezvu - požadovaná teplota se dá rychle a přesně upravit. Systém poskytuje mnoho výhod zvláště při chlazení, především studené sálání chlazených ploch, které nevytvářejí průvan. Stěnový a stropní systém WR 8 je vhodný pro každý nízkoteplotní zdroj tepla a dá se navrhnout na využití solární energie v kombinaci s tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem.

SUCHÝ STROPNÍ SYSTÉM - gabotherm® KPI 10

Systém stěnového chlazení KPI 10 je tzv. "Suchý" systém. Polybutenová trubka gabotherm® s malým průměrem 10 mm umožňuje rychlou regulační odezvu - požadovaná teplota se dá rychle a přesně upravit. Tento stěnový systém KPI 10 je vhodný pro každý nízkoteplotní zdroj tepla a dá se navrhnout na využití solární energie v kombinaci s tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ